نسل جدید موتور سیکلت برقی بی.ام.و

ارسال شده در: بلاگ, تازه ها | 0

شاید همه شما این غول باواریایی ( بی.ام.و ) را بخاطر اتومبیل هایش بشناسید، اما سابقه این شرکت در ساخت موتور سیکلت بیش از صنعت خودروسازی آن است. بیشتر اوقات این دو بخش در بی.ام.و بصورت مستقل کار میکنند، اما گاهی همکاری هایی هم بین آنها انجام میشود و آخرین بار این محصول جدیدترین مدل موتور سیکلت های برقی مدل C Evolution است.

BMW Motorrad نام بخش موتور سیکلت کمپانی بی.ام.و است که قرار است موتور سیکلت تمام برقی C Evolution را در نمایشگاه پاریس رونمایی کند، این نمایشگاه در تاریخ 1 تا 16 اکتبر 2016 برگذار میشود و یکی از معتبرترین نمایشگاه های صنعت خودروست. مدلی که قرار است در این نمایشگاه رونمایی شود احتمالا برای عرضه در سال 2017 آماده شده و مشخصات قابل توجهی دارد.

در ابتدای مطلب گفتیم که دو بخش موتور سیکلت و اتومبیل بی.ام.و روی این مدل همکاری داشته اند، دلیل آن به عاریت گرفتن باتری های خودروی تمام الکتریکی i3 2017، برای استفاده در این موتور سیکلت است.این باطری ها 94 آمپرساعت ظرفیت دارند و به گفته بی.ام.و میتوانند با هربار شارژ کامل نزدیک به 160 کیلومتر مسافت را بپیمایند. البته سازمان حفاظت از محیط زیست این مسافت را تائید نکرده است ( همان کاری که سازمان استاندارد و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در ایران انجام میدهد و برچسب انرژی روی خودروها نصب میشود ).

حداکثر سرعت برای مدل های آمریکایی روی 129 کیلومتر در ساعت محدود شده است، قدرت موتور الکتریکی معادل 26 اسب بخار است که از مدل کنونی با باتری های 60 آمپر ساعت، 11 اسب بخار بیشتر است. گشتاور تولیدی نیز عدد 71 نیوتن متر را نشان میدهد. البته برای مدل های اروپایی قدرت موتور روی 15 اسب بخار نگه داشته شده و حداکثر سرعت نیز روی 120 کیلومتر محدود شده است ولی مسافت پیمایش همان 160 کیلومتر است. از دیگر امکانات این موتورسیکلت میتوان به : چراغ های LED جدید، صفحه کیلومتر دیجیتالی TFT، سیستم تبدیل نیروی ترمز به برق، سیستم کمکی برای حرکت به سمت عقب و غیره اشاره کرد.

مدل کنونی این موتور سیکلت قیمتی حدود 13500 پوند دارد که احتمالا مدل جدید گرانتر هم خواهد بود.

 

 

نوشته شده از سایت : tnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *