Taktaz-125

موتورسیکلت ترافیک را کم می کند!

ارسال شده در: بلاگ, دانستنی ها | 0
تاثیر موتورسیکلت بر تراکم ترافیک

فقط 10 درصد استفاده بیشتر از موتورسیکلت برای سفرهای کوتاه و درون شهری برابر است با 40 درصد کاهش بار ترافیکی شهری میشود.

نتیجه مطالعات مرکز پژوهشی Leuven بروکسل مورخ 2011.09.26:

اگر ده درصد از افراد خودرو را فراموش کنند و آن را با موتورسیکلت جایگزین کنند ترافیک تا 40 درصد کاهش پیدا خواهد کرد ، این نتیجه بر اساس مطالعات انجام شده روی مسیر های پر تردد کشور بلژیک و مناطق شلوغ بدست آمده است .

این تحقیقات میدانی که توسط مرکز Leuven  از دانشگاه Leuven  انجام شده است نشان میدهد که استفاده از موتورسیکلت قطعا منطقی ترین جوابی است که می توان برای مشکل ترافیک و تاثیرات منفی آن بر روی زندگی روزمره ارایه کرد . موتورسیکلت ها یک پتانسیل بسیار موثر در روان سازی بار ترافیکی محسوب می شوند که نسبت به راه حل های دیگر از جمله حمل نقل عمومی یا دوچرخه نتایج بهتری خواهد داشت که در بیشتر مواقع با عدم تطابق و هماهنگی روزمره در حمل و نقل عمومی مواجه می شویم .

در بررسی FEBIAC ، انجمن تولید کنندگان خودرو ، موتورسیکلت و دوچرخه روی یک مورد مطالعاتی انجام شده توسط Leuven تمرکز دارند که این مطالعات مربوط به چهل بزرگراه در ساعات پر تردد می شود که بر اساس آمار و ارقام یک روز غیر تعطیل MAY/2011 صورت گرفته است . نتایج نشان می دهد که اگر در ساعات شلوغ ده درصد از خودروها با موتورسیکلت جایگزین شوند تاثیر بسزایی در کاهش تراکم ترافیکی مشاهده می شود .

با تطبیق نتایج حاصله بر روی تمام شبکه ای جاده ای می توان به نتایج قابل قبولی رسید . از جمله جلوگیری از تلف شدن پانزده هزار ساعت که معادل است با ذخیره مبلغ سیصد و پنجاه هزار یورو در روز . همچنین تراکم ترافیکی کمتر ، مزیت های قابل توجهی را برای محیط زیست به همراه دارد.

با توجه به اینکه امنیت جاده ها بر این مزیت ها ارجحیت دارد ، لازم است آموزش ویژه و صحیح برای موتورسوران استفاده معقول از موتورسیکلت به منطور کاهش خطر در اولویت قرار دارد .

افزایش موتورسیکلت ها در جاده ها باعث توجه بیشتر به موتورسواران و حضور پر رنگ آنها در جاده ها شده و سبب سبب احترام و درک دو طرفه بهتر خواهد شد . با توجه به وضعیت ترافیک در اروپا فرصت خوبی است تا چاره ای بیندیشیم .

مطالعات FEBIAC نشان می دهد که موتورسیکلت یک منبع فوق العاده برای روان سازی تراکم ترافیکی و نیز باعث بهبود کیفیت زندگی در شهرها می شود .سیاست مداران می توانند از این مقاله بهره جسته و سیاست کابری موتورسیکلت در سطح شهرها را گسترش دهند .

نوشته شده از سایت : www.taktazmotor.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *