مقایسه پالس ۱۸۰ با آپاچی ۱۸۰

ارسال شده در: بلاگ, دانستنی ها | 0

مقایسه موتورسیکلت پالس ۱۸۰ با آپاچی ۱۸۰ :

 

پالس ۱۸۰ :

سوار موتور میشید و اولین چیزی که توجه شمارو جلب میکنه زین ۲تیکه این مدله که در مدل های قبلی یک تیکه بود.زین جدید ظاهر به روز تری رو براش به ارمغان آورده.سوییچ رو میچرخونید و استارت میزنید.عملکرد نرم موتور و بی صدا بودنش توجه شمارو جلب میکنه که کمی گاز بدید تا صدای بیشتری ازش بشنوید.تو شتاب گیری ها در دورهای پایین به خاطر وزن ۱۴۷ کیلوگرمیش کمی کند به نظر میرسه اما در دورهای بالا این مساله کاملا برعکسه و سریع شتاب میگیره.

حداکثر سرعتش حدود ۱۲۷ کیلومتر بر ساعته که با توجه به وزن و لاستیک و ترمز هاش مناسب به نظر میاد.تو تست شتاب ۲ موتور کاملا پا به پای هم حرکت میکردند که در این بین وزن راکب و توانایی های فردی خیلی مهم بود به طوری که با تعویض راکب برنده، بازنده میشد.این مساله نشون میده که این ۲ موتورسیکلت در شتاب تقریبا با هم یکسان هستند.

ترمزهای جلو با توجه به لاستیک با ضخامت ۹۰ میلیمتر عملکرد خوبی رو از خودش نشون داد.ترمز های عقب کاسه ایه اما برای ترمز گرفتن به مشکل خاصی برنمیخورید و خیلی خوب عمل میکنه.

به خاطر وزنش پایداری خوبی داره به طوری که در سرعت های بالا در عبور از کنار ماشین های سنگین موتورسیکت شما کاملا پایداره و تکون اضافی نمیخوره.به لطف لاستیک های خوبش در جاده های خیس و لغزنده هم پایداری خوبی رو از خودش نشون داده.

چپ و راست کردن این موتور نسبت به آپاچی کمی سخت تره اما به محض اینکه به یه پیچ زاویه دار میرسید قضیه کاملا برعکسه و پالس پایداری بهتری رو از خودش نشون میده.

 

 

آپاچی ۱۸۰ :

سوار این موتورسیکلت میشید و اولین چیزی که جلب توجه میکنه کیلومترشمار دیجیتالیشه که زیبایی خاصی به کنسول جلو بخشیده.باعث تعجبه که چرا پالس در مدل ug4 از کیلومتر شمار آنالوگ استفاده کرده و حتی چراغ جلو هنوز گرده.البته میشه گفت به خاطر اصالت این موتور و عامه پسندتر بودن این کارو کرده اما دیر یا زود مجبوره که کمی مثل مدل های بالاتر از خودش به روز بشه.

طرز قرار گیری راکب و دسته های آپاچی از پالس راحت تره و انگار تسلط بیشتری رو موتور دارید.تعویض دنده به نرمی و راحت انجام میشه و خلاص کردنش کمی از پالس راحت تره اما مثل پالس کمی سخت خلاص میشه که در هر صورت این مساله یک مشکل برای هر۲ موتور به حساب میاد.

واکنش موتور خیلی عالیه,به لطف گشتاور ۱۵٫۵ نیوتون متریش به محض اینکه گازو فشار میدین موتور به جلو پرتاپ میشه و عقربه ی دورموتور تا دورهای انتهایی به راحتی بالا میاد.نسبت به پالس کمی وحشی تره اما انجینش نرمی پالس رو نداره.

حداکثر سرعت این موتورسیکلت حدود ۱۲۴ کیلومتر هستش.به لطف وزن ۱۳۷ کیلوگرمیش چپ و راست کردن با این موتورسیکلت خیلی راحته و انگار موتور کاملا در کنترل شماست اما زمانی که به پیچ تند زاویه دار میرسید قضیه برعکس میشه و لاستیک ها چسبندگی لازم رو برای پیچیدن سریع نداره.در جاده های خیس و لغزنده این مساله حادتره و باید خیلی احتیاط کنید.ترک این موتور بسیار نرم و راحته و تو دست انداز ها و پستی بلندی ها این موتورسیکلت به راحتی همرو پشت سر میزاره.

مساله ای که ممکنه برای خیلی از افراد مهم باشه به روز بودن طراحی بدنه ی این موتور نسبت به پالسه که به نظر خیلی ها زیبا تره.اما بعضی ها اصالت رو به زیبایی ترجیح میدن که این مساله کاملا سلیقه ایه.

در ترافیک ها و جاهای شلوغ به خاطر وزن سبک تر و شعاع کردش فرمون بیشتر راحت تر از پالس عمل میکنه.کیفیت هر۲ موتور در سطح خوبی قرار داره اما قطعات اپاچی کمی گران تره.مصرف سوخت هر۲ حدودا ۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر هستش و تقریبا برابره که البته کاملا بستگی به رانندگی شما هم داره.در جدول امتیاز بندی آپاچی امتیاز بیشتری رو کسب کرده اما این مساله چیزی از توانایی های پالس کم نمیکنه.

خرید هریک از این ۲ بستگی به نیاز و خواست شما از موتورسیکلت داره به طوری که مثلا آپاچی در استفاده روزمره و شهری مناسب تره.از طرفی پالس برای مسافت های طولانی تر مناسب تر و ایمن تره.

 

 

نوشته از آدرس سایت  http://akharinkhabar.com می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *